Dárky, dary, dárečky

Proč si vlastně dáváme dárky, je to dlouholetý zvyk nebo něco smysluplnějšího? Obdarovávaní k narozeninám, svátkům, na Vánoce či u jiných událostí člověk považuje více či méně za automatické. Ovšem pokud někomu věnujete dárek, obdarovaná osoba to nebere jako samozřejmost. Dárky dávají najevo, že na obdarovanou osobu myslíme a záleží nám na ní.

Dárek je věc, kterou bychom měli dávat bez postranních úmyslů. I když za darováním dárku může člověk sledovat jisté vedlejší úmysly, z principu je dárek zamýšlen jako pozornost. Často se říká, že je daleko lepší dárky dávat než je dostávat. Při výběru toho pravého dárku se totiž zapojují naše emoce, což má pozitivní vliv na naše psychické zdraví. Obdarovat někoho v nás vyvolává pocity štěstí a také pak u člověka, kterého dárkem obdarujeme.

Vybrat jedinečný dárek, který nejen potěší, ale také kterým se obdarovanému trefíme do vkusu, není až tak jednoduché. Někdo ocení drobnost pro radost, jiný praktickou věc. Pro nejmenší máme plyšáky všech velikostí a barev, pro větší kvalitní povlečení nebo jiný praktický doplněk do domácnosti. Na své si přijdou i kutilové nebo jiné tvořivé duše :).