Kvalitní spánek

Každý z nás zná rána, kdy vstaneme a připadá nám, jako bychom ani nespali. Anebo naopak večer nemůžeme ani usnout. Existuje několik tipů na kvalitnější spánek:

1. Studená sprcha před spaním

Že je otužování zdravé, na to během covidové sezóny přišla spousta lidí. Ale studená sprcha má také pozitivní dopad na lepší spánek. Studená sprcha na nás funguje něco jako meditace, zklidní mysl a pročistí myšlenky.

2. Žádné modré světlo

Kolik z nás usíná večer u televize, nebo před spaním kouká do mobilu? Ano, většina. Tyto zlozvyky jsou zabijákem kvalitního spánku. Modré světlo omezuje tvorbu melaninu, na němž právě kvalitní spánek závisí.

3. Aktivní pohyb

Pravidelný pohyb člověku přinese nejen dobrou fyzičku či větší svaly, ale také lepší spánek. Před spaním se cvičení nedoporučuje, protože se tím zvýší tělesná teplota což není pro spánek dobré. Pokud máte rádi výlety určitě oceníte naše praktické a originální vaky na záda. 

4. Čtení

Před spánkem je dobré unavit nejen tělo ale i mysl. Ideální variantou je čtení knížky. Při čtení knih se člověk příjemně odreaguje a uvolní.

5. Povlečení

S kvalitním spánkem je také spjato kvalitní povlečení. Každý jsme jiný a někdo uvítá poctivou 100% bavlnu a jiný naopak jemný bavlněný satén. Např. bavlněný satén je skvělý v létě, protože příjemně chladí. Bavlněné povlečení je pak prodyšné a měkké. Damašek je známý svou vysokou životností a snadnou údržbou.